Besplatni udžbenici - dodatni materijali

Besplatni udžbenici – dodatni materijali

Poštovani roditelji/skrbnici,

Načelnik Općine Križ donio je slijedeću odluku :

Općina Križ dodatno rasterećuje troškove roditelja za nabavu obrazovnog materijala

Općina Križ za predstojeću školsku godinu 2020./2021. izdvojiti će 65.000,00 kn kojim će se sufinancirati nabava udžbenika glazbene kulture za 2., 3., 4. razred i nabava drugih obrazovnih materijala odnosno radne bilježnice za izborne predmete, likovne mape, geografske atlase i to za sve učenike Osnovne škole Milke Trnine Križ.

Ovim će izdvajanjem Općina Križ pomoći roditeljima školaraca u iznosu od 30% troškova za nabavu dodatnih materijala.

Naime, Vlada Republike Hrvatske financira nabavu obaveznih i izbornih udžbenika za školsku godinu 2020./2021., a budući da ove godine Zagrebačka županija neće sufinancirati nabavu obrazovnih materijala, Općina Križ odlučila je spomenutim izdvajanjem dodatno rasteretiti troškove roditelja.

Roditelji djece od prvog do osmog razreda Osnovne škole Milke Trnine Križ, ovom će Odlukom Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića trebati nabaviti samo radne bilježnice za obavezne predmete te obične bilježnice.

Općina Križ i nadalje financira troškove nastavnika koji vodi nastavu u Programu produženog boravka, kao i troškove prehrane za učenike iz socijalno ugroženih obitelji.

Dodatni materijali koje roditelji ne moraju kupovati: udžbenik glazbene kulture za 1., 2. i 3. razred, radne bilježnice za izbornu nastavu- vjeronauk (1.-4. razred) , njemački jezik (4.-8. razred) , informatika (1.-4., 7.,8. razred), likovne mape (1.-8. razred) i geografski atlasi (5. razred).

U prilogu možete preuzeti popis radnih bilježnica i materijala koje roditelji moraju kupiti