Projekt OŠ M.Trnine za sigurnost djece u prometu

Projekt OŠ M.Trnine za sigurnost djece u prometu

Osnovna škola Milke Trnine uključila se u projekt Sigurnost u prometu.

Od 10. ožujka naši učenici dva puta dnevno reguliraju promet u Školskoj ulici kako bi djeci omogućili siguran put do škole.

U školskoj patroli sudjeluje 14 učenika: Jurica Bakran, Fran Galović, Dominik Gudek, Mihael Komar, Antonio i Josip Korza, Matea Kovačević, Dorian Kušar, Denis Mišković, Ana Marija Očić, Hrvoje Piljek, Mislav  Prigorec, Filip Špehar i Mihael Valentić.  Njihov zadatak je zaustavljati vozila ujutro prije nastave i nakon završetka petog sata, pa nadalje. Projekt vodi nastavnik Mate Čalušić, a školsku patrolu prepoznat ćete po svjetlećim prslucima, bijelim kapama i znaku stop.

Učenici školske patrole savjetuju vozače da poštuju prometne znakove, da smanje brzinu i da shvate ozbiljno našu patrolu jer nam je važna sigurnost djece u prometu.